Informáciu o tehotenstve potvrdil hovorca princa Harryho a Meghan hovorca slovami, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sú nevýslovne šťastní a že z Archieho bude onedlho veľký brat. Správa prišla päť dní po tom, čo princezná Eugnie porodila syna.

Prečo toľko tajností?
Neklamný dôkaz o tehotenstve poskytli Sussexovci, keď zverejnili čierno-bielu fotografiu, na ktorej princ Harry sedí pod stromom a Meghan leží na tráve s hlavou na jeho kolenách a s rukou na bruchu. Meghan Markle v júli minulého roka spontánne potratila, preto so zverejnením správy dlho váhali. Teraz je údajne v piatom mesiaci tehotenstva. Správa potešila kráľovnú Alžbetu II. a celú kráľovskú rodinu. Gratuloval im aj fotograf Misan Harriman, priateľ Meghan a Harryho, ktorý fotografoval ich svadbu a je autorom fotografie tehotnej Meghan a Harryho.

Dvojica sa podelila o tú najkrajšiu správu.
Zdroj: Misan Harriman/The Duke and Duchess of Sussex

Dve deti stačia
Nové „baby Sussex“ bude 10. alebo 11. pravnúča kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa, podľa toho, či skôr porodí Meghan alebo dcéra princeznej Anny Zara Tindall. A princ Charles sa stane päťnásobným starým otcom. Napriek odchodu princa Harryho a Meghan z kráľovskej rodiny ani ich druhé dieťa nepríde o následníctvo na trón a zaradí sa na 8. miesto za Archieho, čím všetkých za ním odsunie o jednu pozíciu. Princ Harry už dávnejšie povedal, že cítia zodpovednosť voči planéte, preto chcú iba dve deti. Špekuluje sa, že keď sa im narodí dievčatko, dajú jej meno Diana.