Medzinárodný deň žien je aj pre Evu Mázikovú (73) opäť príležitosť dostať darček. Napokon, nikdy sa netajila tým, že darčeky miluje. "Dostala som ich v živote veľa, najmä od manžela, ale každý darček poteší! A nemusí byť ani sviatok. Môj manžel ma obdaruje kedykoľvek. Hoci len kvietkom, bozkom, vždy pekným slovom a najmä láskou. Ale aj briliantík poteší. Pokiaľ ide o sviatok MDŽ v Nemecku, tak ten sa tu oslavuje inak ako na Slovensku. Konajú sa rôzne stretnutia žien v ženských spolkoch a ženy sa spolu bavia. Nie je to tak, ako bolo zvykom kedysi na Slovensku, že ženy mali sviatok a muži oslavovali," smeje sa Eva Máziková.

Zuzana Plačková
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CXNxBFcrwZS/
Zuzana Plačková

Pre nestarnúcu divu je inšpiratívna každá žena, ktorá je originálna. "Originalita pritom môže byť rôzna. Od jedinečného obliekania až po spoločenské postavenie. Inšpirujú ma dámy, ktoré v živote niečo dosiahli. Tie, ktoré sa vedia postarať samé o seba, ale starajú sa aj o niekoho iného a pritom vedia zostať dámou."

"Inšpiratívnou môže byť rovnako žena, ktorá je mladá, ale aj tá, skôr narodená. Pozrite napríklad na Zuzku Plačkovú. Obdivujem ju za to, čo dosiahla svojou vlastnou prácou a pritom je stále mladá. Alebo Zdenka Studenková. To je dáma, ktorá má môj obdiv a rešpekt. Už roky je stálicou hereckého neba. Dokáže vždy prekvapiť a pritom je vskutko originálna. A takto by som vedela hovoriť aj o iných ženách..." uzatvára speváčka. Viac fotiek Evy Mázikovej a žien, ktoré ju inšpirujú si môžete pozrieť v našej galérii.