Pre mnohých je meno Maroš Molnár synonymom chudnutia. Teraz ste zjedli poriadne veľké linecké koliesko. Vy nie ste prehnaný askét, však?

Milujem linecké kolieska, tiež punčový rez a medovníky. Dám si síce koláč, ale potom sa idem domov prezliecť a dve hodiny bicyklovať so psom. Spálim pri tom asi tisíc kalórií, takže jeden koláč v hodnote 150 kalórií je zanedbateľný. Od rána od šiestej do dvanástej som sa hýbal vo fitku, takže môj výdaj a príjem sú v rovnováhe.

Fitness tréner Maroš Molnár
Zdroj: EMIL VAŠKO
Fitness tréner Maroš Molnár

Viete, ja som sa nikdy neriadil tým, čo má koľko kalórií. Ak športujete, môžete si dopriať. Jasné, že nezjem každý deň desať koliesok a pol torty, ani by mi to nechutilo.

Čo ste mali dnes na raňajky?

Ráno som si dal kávu, potom som s klientom cvičil a po desiatej som si urobil tvaroh s lesným ovocím a banánom. Teraz o druhej popoludní som si doprial toto linecké koliesko, o pol štvrtej si dám obed a okolo siedmej večeru. Snažím sa jesť pravidelne, aby som nedostal brutálny hlad, lebo potom zjem hocičo. Ale nerobím z jedla vedu. Pred pár dňami som nestíhal, tak som sa zastavil na pumpe na obyčajný hotdog s bielym rožkom. Nie je to nič zlé, treba si život zjednodušovať a nie sťažovať.

Nezbláznim sa, keď si občas dám párok v rožku alebo keď nie je k dispozícii zelenina. Na druhý deň to pokojne doženiem hoci aj klíčkami a parenou brokolicou. Včera som zasa kvôli časovému stresu urobil špagety a k tomu rýchlu omáčku. Každý vie urobiť super jedlo, keď má na to dve hodiny čas, ale kto normálne pracuje, nemá na to kapacitu.