Kamila sa narodila 16. novembra 1950 v Bratislave. Jej otec Ladislav Slovák bol významný dirigent, ale keď mala dcéra tri roky, priznal sa doma, že má milenku. Zbalil si veci a odsťahoval sa. Šok z rozchodu spustil u jeho manželky vážne psychické problémy, a tak ju aj jej staršieho brata Mariána vychovávali starí rodičia. Mama zomrela, keď mala Kamila osemnásť rokov…

Narodila sa do váženej bratislavskej rodiny.
Zdroj: Archív NMH
Narodila sa do váženej bratislavskej rodiny.

Dve deti a päť vnúčat
Už počas štúdia herectva na bratislavskej VŠMU začala Kamila účinkovať v Poetickom súbore Novej scény, ktorý sa v roku 1982 stal jej prestupnou stanicou do činohry Slovenského národného divadla. Vydala sa za divadelného vedca Slavomíra Magála. Narodili sa im dve deti - syn Martin, ktorý je úspešný právnik, a dcéra Daniela, ktorá je prekladateľkou zo španielčiny. Kamila má päť vnúčat, donedávna s ňou v jej rodinnom dome v Ivanke pri Dunaji bývala najstaršia vnučka Mária, kým neodišla študovať na umeleckú školu do Madridu.

V komédiách je dokonalá.
Zdroj: Archív
V komédiách je dokonalá.

Najradšej ju vidia v komédiách
Magálovej sa darí na divadelnom javisku, v televízii, vo filme aj v dabingu. Veľkú popularitu získala už v muzikáli Cyrano z predmestia. Napriek všestrannému talentu ju diváci asi najradšej vidia v komediálnej polohe. Hrala napríklad v Goldoniho Čerticiach, vo Feydeauovom Chrobákovi v hlave, v predstaveniach Apartmán v hoteli Bristol, Tančiareň, Tanec toreadorov, Dohodneme sa, veď sme svoji. Ale hrá aj v Timravinom Bále či v Stodolovej Bačovej žene. Často účinkovala aj v Štúdiu L+S. Zo seriálov spomeňme aspoň slovenský Za sklom a český Terapia.