Konečne prichádza jar. Máte ju rada?
Áno, teším sa, keď mám okolo seba zeleň, všetko kvitne a konečne sa oteplí. Je príjemné pozorovať, ako sa príroda prebúdza a pribúda slnečných lúčov.

Aneta Parišková s manželom
Zdroj: instagram.com/Aneta Parišková
Aneta Parišková s manželom

Obľubujete dlhé prechádzky v prírode alebo radšej leňošíte doma?
V uzavretých priestoroch som za posledný rok strávila až priveľa času – doma, v nemocnici, s rúškom či respirátorom na tvári. Chýba mi čerstvý vzduch, kyslík... Teším sa z každého voľného nádychu a výdychu. Takže v súčasnosti ma leňošenie doma vôbec neláka. Naopak, túžim sa hýbať a voľne dýchať. Jednoducho žiť.

Posledný rok bol veľmi ťažký pre všetkých, ale pre vás kvôli chorobe mimoriadne. Čo bolo najťažšie?
Prvá veľká rana prišla, keď som kvôli opatreniam musela zatvoriť moju škôlku. Nezabudnem na ten strašný pocit smútku, beznádeje a stresu. Pocit, že mi niekto zbúral to, čo som niekoľko rokov budovala a o čo som sa s láskou starala. Pocit zodpovednosti za zamestnancov... A vzápätí sa u mňa ohlásila rakovina.

Tvrdá nádielka od osudu…
Najskôr som sa psychicky zložila, preplakala som celé hodiny. A potom, tak ako už veľakrát v živote, som prosto zaťala zuby. Lebo mám troch malých synov, o ktorých sa musím postarať, môjho milovaného manžela Mirka, rodičov, brata, priateľov… Rozhodla som sa urobiť všetko pre to, aby som prežila.