Vášnivá jazdkyňa. V sedle koňa sedela po prvýkrát ako dvojročná, a ešte pred dvoma rokmi, v čase pandémie si zajazdila aj vo veku 94 rokov. Pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu, či bol máj alebo v november si dopriala na koni. Vďaka tomu mala perfektnú kondičku aj vo vysokom veku, bola fit nielen fyzicky, ale aj psychicky, čo rovesníci v jej veku často zanedbávajú. Na koni zásadne nenosila prilbu, len šatku. Pred 30. rokmi, sa ako šesťdesiatnička preháňala v sedle "tryskom" a zvládala pravidelné niekoľko kilometrové jazdy. Aj po tom, čo dovŕšila 90 rokov, svojho obľúbeného koňa Ferna občas popohnala do mierneho poklusu.

Kráľovná Alžbeta II.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/BBi4Lr1xZSy/
Kráľovná Alžbeta II.

Jedným z dôležitých faktorov jej dlhého života sú gény. Kráľovná Alžbeta II. vďačila za svoj dlhý život nepochybne génom. Matka kráľovnej Alžbety II. Alžbeta I. zomrela pred 20 rokmi. Vo veku 101 rokov a nikdy neprestala pracovať.

Kráľovná Ažbeta II.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/BkFCLKZlHFU/
Kráľovná Ažbeta II.

Nikdy neprestala pracovať. Stále sa objavovala na mnohých verejných vystúpeniach a brala svoje kancelárie vážne. Zaujímala sa, čo sa deje. Nielen v rodnej Británii, ale aj vo svete. Bola angažovaná, prijímala návštevy, viedla rozhovory, zamestnávala svoj mozog, aj vo vysokom veku bola v obraze.