Spevák vtedy oznámil prostredníctvom svojho oficiálneho Facebooku, že ruší najbližšie koncerty: „Milí priatelia, je mi to veľmi ľúto, že už druhýkrát musíme prekladať koncerty, ale moja noha je momentálne v stave, že na nej nemôžem ani stáť, dokonca ani sedieť.“ Dnes je však všetko iné, spevák je späť, aktívne koncertuje a pripravuje sa na letné turné.  

Pripravovanou sériou letných koncertov tak nadviaže na minuloročný mimoriadne úspešný projekt najkrajších piesní česko-slovenskej kráľovnej šansónu Hany Hegerovej Levandulová, ktorý pre veľký záujem pokračoval aj v roku 2023, a v ktorom Richard Müller vstupuje do neuveriteľnej 40. koncertnej sezóny.

„Koncerty pod holým nebom majú vždy jedinečnú energiu a asi nám všetkým chýba kvalitná muzika z pódií. S kapelou sme už začali s prípravami a nácvikmi a to je pre mňa ohromná radosť, tak verím, že sa nám rovnako podarí potešiť našich fanúšikov a spoločne zažijeme hudobné leto,“ poznamenáva na margo pripravovaného letného turné Richard Müller. Zdá sa teda, že opäť naplno zarezáva a je v plnej kondícii. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že to tak nebolo vždy.