Diana, princezná z Walesu, priznala, že počas manželstva s princom Charlesom sa cítila nesmierne osamelá a roky zápasila s mentálnymi poruchami. Rozpad manželstva urýchlil trinásťročný vekový rozdiel a Charlesova aféra s Camillou Parker-Bowles. Na povrch vyplávali aj delikátne informácie, ktoré poškodili monarchiu. Rok 1992 sama kráľovná Alžbeta II. označila za „hrozný“.

História sa nesmie opakovať
Po týchto nepríjemných skúsenostiach bolo rozhodnuté – palác za žiadnu cenu nesmie dopustiť, aby sa v manželstve Williama a Kate zopakovali rovnaké chyby, a podnikli sa kroky, ktoré tomu mali predísť. Na rozdiel od princeznej Diany Kate mohla naďalej udržiavať silné kontakty s vlastnými príbuznými. Jej rodičia Michael a Carole a súrodenci Pippa a James boli v kráľovskej rodine vždy srdečne vítaní.

Takto William a Kate na diaľku konverzovali s novinárkou, ktorú prekvapili svojou
Zdroj: BBC

Posilnili monarchiu
Dnes je Kate dôveryhodná osobnosť a matka troch následníkov trónu. S Williamom im to stále klape a ich takmer desaťročné manželstvo pomohlo posilniť monarchiu. Podľa pozorovateľov z Kate raz bude skvelá moderná kráľovná a veľká časť verejnosti by si väčšmi želala, aby monarchiu reprezentovali William a Kate, nie Charles a Camilla.

 

V galérii sa dozviete viac.