Stále ich obdivujeme nielen pre ich úžasné herecké výkony, ale aj vznešenosť a prirodzenosť, ktorú reprezentujú aj vo veku, kedy už krása nie je samozrejmosťou. Keby existoval Instagram v čase, keď mali 30 rokov, uspeli by aj v Hollywoode.

Emília Vášaryová (81)

Pani herečka je stále aktívna na javisku Činohry SND, do ktorého nastúpila v roku 1964. To znamená, že na budúci rok oslávi 60 rokov na doskách, ktoré znamenajú svet. Aktuálne ju môžeme vidieť až v 9 predstaveniach. V mnohých účinkuje spolu s ďalšími hereckými ikonami, Božidarou Turzonovovou, Kamilou Magálovou, či Annou Javorkovou. Emília Vášaryová je hereckou ikonou nielen u nás, ale i v Česku. Herečka bola dvakrát vydatá. Prvým manželom bol športový lekár Ivan Horský.

Milka Vášáryová
Zdroj: Anna Kovačič pre Madam EVA

Boli spolu sedem rokov a narodil sa im aj syn Tomáš. Po rozvode sa vydala za kostýmového výtvarníka Milana Čorbu († 72), s ktorým prežila 36 šťastných rokov a mali spolu syna Juraja. 12. mája uplynulo desať rokov od jeho smrti. Známy výtvarník zomrel na rakovinu hrubého čreva.

Na snímke Kamila Magálová (vľavo) a Emília Vášáryová  v hre Deti na motívy poviedok Boženy Slančíkovej Timravy v Činohre Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave 1. júna 2023. FOTO TASR - Henrich Mišovič
Zdroj: Henrich Mišoviè