Hoci tento rok aj v kráľovskej rodine priniesol plno zmien, niektoré tradície sa naďalej dodržiavajú. O druhej hodine v noci, keď už budú všetci spať, početný personál, ktorý má na starosti presný chod hodín v kráľovských sídlach, bude opäť v pohotovosti.

Unikátna kolekcia
V kráľovskej zbierke sa nachádza okolo 1 500 historických hodín, od miniatúrnych, hracích, astronomických až po stojaté skriňové pendlovky. Všetky sú dôkazom remeselnej zručnosti, technického pokroku i módy v priebehu storočí. Časť zbierky je prístupná verejnosti na Windsorskom zámku, kde je 450 hodín, a v paláci Holyroodhouse v Edinburghu, kde ich je 50. Najviac hodín je však v Buckinghamskom paláci – rovných 600.

State Opening of Parliament, London, Britain - 27 May 2015
Zdroj: Profimedia

Skoro dva dni
Kráľovská rodina patrí medzi najväčších zamestnávateľov, v jej sídlach po celej krajine pracuje vyše 1 000 zamestnancov. Niektorí majú špeciálne na starosti chod hodín, aby vždy ukazovali presný čas. Zimný čas budú hodinári nastavovať na 1 100 hodinách, čo im dohromady potrvá približne 40 hodín, teda takmer dva dni. Určite si vtedy želajú, aby zmenu času zo zimného na letný a naopak už konečne zrušili.