Vojvoda z Edinburghu (99) sa utorok večer 16. februára necítil dobre. Na odporúčanie kráľovského lekára ho previezli do Nemocnice kráľa Eduarda VII. v Londýne, kde si ho nechali na pozorovanie. Nešlo o urgentný príjem, princ Philip vošiel do nemocnice bez pomoci zdravotníkov.

Strohé informácie
Očakávalo sa, že princ Philip pobudne v nemocnici niekoľko dní a pustia ho domov. Zatiaľ sa tak nestalo. Buckinghamský palác oznámil iba toľko, že hospitalizácia vojvodu z Edinburghu nemá nič spoločné s COVID-19. Lieči sa z infekcie a dobre reaguje na lieky. Jediný člen rodiny, ktorý ho navštívil, bol princ Charles. Údajne spolu hovorili o budúcnosti monarchie, keď však následník trónu po polhodine odchádzal z nemocnice, mal v očiach slzy. Ani po dvoch týždňoch v nemocnici však princa Philipa neprepustili domov, ale sanitkou ho previezli do špecializovanej nemocnice.

WA 50 Londýn - Sanitka vychádza zo súkromnej Nemocnice kráľa Eduarda VII. v Londýne, v ktorej je hospitalizovaný 99-ročný britský princ Philip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II. v pondelok 1. marca 2021. Okolo sanitky stoja policajti a fotografi. FOTO TASR/AP  

Police officers stand at an entrance to the King Edward VII Hospital where Prince Philip is being treated for an infection, as an ambulance is driven out, in London, Monday, March 1, 2021. (AP Photo/Frank Augstein)
Zdroj: Dominic Lipinski
Viac vo FOTOGALÉRII.