Od detstva lyžovala, v mladosti sa venovala aj modelingu. Ako píše plus7dni.sk, jej bývalá spolužiačka zo základnej školy Jarmila Trávníčková o nej prezradila aj iné zaujímavé veci. S vtedajšou Ivanou Zelníčkovou chodila do základnej školy celých deväť rokov. Ako prezradila pre portál Blesk.cz, Ivana bola ako žiačka veľmi usilovná a ambiciózna. A hoci Ivanu každý pozná ako blondínu, jej spolužiačka o nej prezradila, že pôvodne je tmavovláska, v detstve a mladosti mala krásne husté tmavohnedé vlasy s ofinou.

Ambiciózna Ivana Zelníčková krásu zdedila po obidvoch svojich rodičoch. Narodila sa 20. februára 1949 do rodiny zlínskeho architekta Miloša Zelníčka a jeho manželky Marie. Obaja spolu tvorili krásny pár, veď pozrite ich svadobné foto. Hneď budete mať jasné, po kom zdedila podobu.

V Prahe mladá Ivana študovala na Fakulte telesnej výchovy a športu na Karlovej univerzite. V tom čase sa okrem športu - lyžovaniu venovala už aj modelingu a svoje tmavé vlasy si odfarbila na blond. A zrejme sa jej táto zmena oplatila, Ivana sa tak stala omnoho atraktívnejšou a dokázala sa presadiť aj za "veľkou mlákou". Pozrite si, ako vyzerala v našej galérii.