Po tomto tragickom zážitku strávila Turia päť dlhých mesiacov v nemocnici. Amputovali jej sedem prstov a podstúpila okolo 200 operácií. Napriek tomu to táto žena zvládla. 

Niečo z jej mladosti
Turia sa narodila na Tahiti a keď mala tri roky, presťahovala sa s rodinou do Austrálie. Neskôr táto šikovná mladá dáma vyštudovala vysokú školu a popritom pracovala ako modelka. Dokonca sa zúčastnila súťaže krásy Miss Earth Australia Pageant. Po promóciách sa jej podarilo získať prácu snov v obore, ktorý vyštudovala.  Po svojom boku mala svoju stredoškolskú lásku, Micheala, s ktorým tvorili nerozlučný pár. Obaja milovali prírodu a oceán a boli veľmi fyzicky aktívni. Turia sa postupne odklonila od modelingu a zamerala sa na fitnes a zdravý životný štýl. 

Ako mladá bola krásna, dokonca sa zúčastnila súťaže krásy Miss Earth Australia Pageant.
Zdroj: Turiapitt.com
Ako mladá bola krásna, dokonca sa zúčastnila súťaže krásy Miss Earth Australia Pageant.

Požiar, ktorý všetko zmenil
Preto sa aj rozhodla zúčastniť maratónu v roku 2011. Bol to veľmi náročný maratón v horúčavách. Nikto však netušil, aké nebezpečenstvo číha za rohom. Obrovský požiar sa vo chvíľke rozšíril tak, že nebolo úniku. Turia utrpela obrovské popáleniny a bola helikoptérou prevezená do nemocnice. Chirurg prehlásil, že „bola doslova uvarená na kosť“.  Nasledovali mesiace plné operácií, musela sa učiť znova chodiť, rozprávať. Po celý čas však pri nej stál jej milovaný Michael, ktorý ju ani nachvíľku neopustil. 

Turia sa stala obeťou hrozného požiaru.
Zdroj: Turiapitt.com
Turia sa stala obeťou hrozného požiaru.

Dva roky Turia nosila sťahovacie oblečenie a masku, aby sa jej jazvy čo najviac zjemnili. Maska tiež slúžila na ukrytie tváre pred svetom. Stala sa jej súčasťou. Potom prišiel čas zložiť masku a akceptovať to, že jej kedysi krásna tvár je minulosťou. Obrovskou oporou jej v tom celom bol Michael, ktorý dokonca dal výpoveď, aby sa mohol naplno starať o svoju lásku. Neskôr prezradil, že v tú noc, kedy sa Turia dostala do nemocnice, bol kúpiť zásnubný prsteň a bol odhodlaný dať jej ho, keď sa uzdraví. Nikdy nestratil nádej.