Po mesiacoch testovania a vyšetrení jej bola diagnostikovaná rakovina a bolo jej povedané, že jedinou možnosťou je rádioterapia a chemoterapia. S vedomím, že toto by mohlo zničiť jej sen byť matkou, dnes 32-ročná žena mala čas len na jeden cyklus odobratia a zmrazenia vajíčka predtým, než začne terapia. Liečba končila v marci minulého roka a Sarah len tri mesiace po liečbe zistila, že čaká bábätko.

Sarah spomína: „Bol to emocionálny kolotoč, ale vyšiel z toho ten najlepší výsledok – môj malý chlapček.“ Sarah viedla zdravý život a o tom, že v jej mozgu rastie tumor nemala ani potuchy. Až v osudný deň v auguste 2016, keď upadla do bezvedomia v hotelovej izbe, kde s manželom bývali počas pretekov. Keď sa prebrala z bezvedomia, ocitla sa v izbe plnej lekárov a zdravotníkov.

Neurológ jej diagnostikoval nádor na mozgu, v časti, ktorá riadi pamäť, emócie a reč. „Bola som naozaj fit a aktívna, takže myslieť na rakovinu – ešte k tomu nádor na mozgu – mi nikdy ani len nenapadlo. Bol to blesk z jasného neba,“ hovorí Sarah. Podstúpila kraniotómiu, vážny zákrok, kedy sa odstráni kúsok kosti z lebky, aby bolo možné odhaliť mozog. Ukázalo sa, že tumor je ťažko odstrániteľný a jeho vybratie mi mohlo pacientke spôsobiť vážne problémy, vrátane paralýzy.