Na tom by nebolo nič výnimočné, veď je krásna a skúseností s modelingom má neúrekom. Allyn je však výnimočná tým, že podstúpila obojstrannú mastektómiu. Je tak prvou ženou s mastektómiou, ktorej sa podarilo predvádzať pre Sports Illustrated.

prsia
Zdroj: Archív

Nebola za tým jej rakovina
Zaujímavé však je, že Allyn nepodstúpila mastektómiu oboch prsníkov kvôli jej vlastnému rakovinovému nálezu. Šla pod nôž dobrovoľne, aby znížila riziko. Krátko po jej šestnástich narodeninách prišla o svoju mamu, práve kvôli rakovine prsníka. Okrem toho stratila kvôli rakovine prsníka aj starú mamu a tetu.

prsia
Zdroj: Archív

Allyn to vnímala tak, že jej mama zanedbala starostlivosť o seba samu, inak sa to možno nemuselo stať. Preto si sľúbila, že ona také niečo nedopustí. A keďže riziko u nej bolo dosť vysoké, vnímala rozhodnutie pre preventívnu obojstrannú mastektómiu vo veku 26 rokov ako zodpovednú vec.  

Po operácii to bolo pre Allyn  náročné. Pre Circa.com povedala: „Po operácii mi zostalo sedem jaziev, vrátane dvoch veľmi veľkých jaziev a premýšľala som, či budem vôbec niekedy schopná opäť milovať svoje telo, či bude môj manžel schopný milovať moje telo, či budem ešte niekedy schopná predvádzať, cítiť sa krásna.“