Aj napriek tomu, že modelku operácie ohrozovali na živote, v experimentovaní na vlastnom tele sa nezastavila a v snahe byť neprehliadnuteľnou, pokračovala ďalej. Prsia si dala zväčšiť na maximálnu možnú veľkosť a vypomstila sa jej to. Jeden z prsníkov jej totiž nedávno vybuchol! Doslovne. Že by si jej telo konečne povedalo, že má „skrášľovacích“ procedúr plné zuby?

Svoju riskantnú cestu za krásou začala, keď mala len 21 rokov. Odvtedy si ľahla na stôl nespočetne veľakrát a na plastiky minula doteraz asi 100-tisíc dolárov, teda asi 93-tisíc eur. Podstupovala také krkolomné procedúry, že hrobárovi utiekla z lopaty už zopárkrát. Keď mala Mary 24 rokov, takmer zomrela, lebo túžila po najtučnejšej vagíne na svete. Zákrok sa však nevydaril podľa jej predstáv a ona bojovala kvôli infekcii o život.  

Keď mala 30, podstúpila niekoľko ďalších zákrokov. Od operácií prsníkov z bežnej veľkosti na mega veľké, cez úpravu nosa, obočia a zubov, až po liposukciu a procedúru známu ako brazílsky zadoček. Je to proces, kedy vám odsajú tuk z jednej časti tela, aby ho následne po zložitých úpravách premiestnili na iné miesto. V tomto prípade išlo o vytvorenie „plnšieho“ zadku. A práve tu nastal kameň úrazu, lebo v jej tele začal odsatý tuk hniť!