Pred nehodou sa živil tandemovými zoskokmi. Robil inštruktora paraglajdingového lietania a previezol viac ako tisícovku pasažierov. Vo vzduchu bol ako doma a skúseností mal na rozdávanie. Štyri roky lietal na Donovaloch, v Jasnej a na Chopku či z Kriváňa.

Strachopud
Ako dieťa sa však Tomáš výšok bál ani adrenalín mu nebol dvakrát po vôli. V ôsmich rokoch mal problém vyliezť aj na detskú šmykľavku. Priznáva: „Ušiel som z nej s plačom.“ K lietaniu sa po prvýkrát dostal v roku 1998. „Vtedy som sa pokúsil dva- či trikrát zletieť z hrbu za dedinou,“ smeje sa Tomáš. Neskôr preletel v Jasnej ponad zjazdovku. Pri vtedajšej technike, akú mal, bol rád, že nadletel ponad lanovku a les a do ničoho nenarazil. Svoje prvé krídlo si kúpil o pár rokov neskôr, v roku 2006.

e
Zdroj: Archív

Podcenil situáciu
Odvtedy bol Tomáš na oblohe vždy, keď mohol. Na piaty jún roku 2014 však nezabudne do konca života. Hovorí: „Podcenil som štartovaciu dráhu. Bola priúzka a prikrátka.“ Bol večer, pol hodiny pred dvadsiatou. Mal to byť bežný večerný vzlet zo zjazdovky Opalisko v Závažnej Porube. „Zle som odhadol, ako sa bude správať speedridové krídlo v takom náročnom teréne. Je to totiž špeciálne krídlo určené najmä na zimné zoskoky. Pristávate s ním tak, že sa kĺžete na lyžiach.“ A Tomáš ďalej vysvetľuje, že toto krídlo je menšie ako klasické paraglajdingové, preto je aj oveľa rýchlejšie. Môžete ho však použiť aj v lete, ak chcete urobiť zostup zo strmších kopcov.