S rodinou Whittakerovcov z malej americkej dediny neďaleko mesta Charleston v Západnej Virgínii, sa verejnosť po prvýkrát zoznámila v roku 2020 a razom sa z nej stala žijúca legenda. Mohlo za to ich účinkovanie na kanáli YouTube Soft White Underbelly v rámci série video rozhovorov, ktoré viedol britský reportér Mark Laita. Ten však Whittakerovcov stretol ešte oveľa skôr.  

Keď si Laitu ako hosťa zavolali do podcastu Koncrete KLIPS, návštevu tejto rodiny nazval tou najbláznivejšou vecou, ​​akú kedy v živote zažil. Najskôr natrafil na nahnevaného suseda s brokovnicou v ruke. Ten sa mu vyhrážal, že ju použije, ak rodinu nenechá na pokoji. Napriek tomu sa mu podarilo urobiť niekoľko fotografií. 

O niekoľko rokov neskôr sa za nimi vrátil, no nikdy nenatočil žiadne video. Až v roku 2020 mohol nakrútiť dokument, ktorý vzápätí zavesil na YouTube. V dokumente Laita komunikoval s tromi súrodencami: Betty, Lorraine a Rayom. Objavili sa v ňom aj ďalší členovia rodiny vrátane synovca Timmyho. Keď sa reportér spýtal Betty, či jej rodičia boli príbuznými, nedokázala mu s istotou odpovedať.