Dnes 47-ročný ženatý webový dizajnér si získal celosvetovú pozornosť vďaka svojej autobiografii „Ghost Boy“ (Duch chlapca) o svojom pozoruhodnom uzdravení.

Muž, ktorý bol 12 rokov uviaznutý vo svojom tele, pričom stále mohol počuť, vidieť a vnímať všetko okolo seba, spracoval svoj neuveriteľný príbeh pomocou zariadenia na transformáciu reči, cez ktoré komunikoval aj počas takzvanej bdelej kómy.

Vraj chrípka!

Lekári si pôvodne mysleli, že chlapec má chrípku a nasadili mu bežnú liečbu. Jeho stav však postupne degradoval a napokon bol hospitalizovaný. „Mal som pozitívny test na kryptokokovú meningitídu a tuberkulózu mozgu a liečil som sa na obe," povedal muž pre médiá. "Moje telo zoslablo a stratil som schopnosť hovoriť a ovládať svoje pohyby."

.
Zdroj: Supplied

Ten najhorší pocit

Vegetatívny stav popisuje aj vo svojom bestselleri, vďaka ktorému jeho osud sleduje verejnosť zo všetkých kútov sveta. Martinovi rodičia sa neuspokojili s nejasnou príčinou centrálneho ochrnutia, rozhodli sa neodpojiť ho od prístrojov a nechali ho nažive v opatrovateľskom centre.

Pistorius opisuje toto obdobie svojho života ako škrupinu, pre ktorú nič naokolo necítil. „Nemal som absolútne žiadnu moc ani kontrolu nad ničím. Bol to najhorší možný pocit – akoby som vôbec neexistoval a o všetkom, čo sa týkalo mojej osobnosti, rozhodoval niekto iný,“ približuje.