Zarastený necht na nohe jej totiž vyrobil desivé komplikácie. Iba 19-ročná Hannah Mooreová absolvovala v roku 2012 celkom bežný chirurgický zákrok, pri ktorom jej odstránili zarastený necht. Postupne sa jej však začali objavovať komplikácie.

amputácia
Zdroj: Facebook

Tzv. CRPS syndróm je bolestivý stav, ktorý spúšťa trauma, operácie a vedie až k srdcovému infarktu alebo mozgovej mŕtvici. Príznaky sa môžu líšiť u dospelých a detí, ale všeobecne ide o bolesti pri pohybe, brnenie alebo pálenie, citlivosti na dotyk, a dokonca aj svalovú atrofiu.

Hannah začala pociťovať neznesiteľnú bolesť, kedykoľvek sa jej niečo dotklo nohy, aj keď išlo o ľahké veci ako pierko. Problém nebol v mieste operácie, ale v nervoch, ktoré niesli signál späť od špičky nohy po celej ceste k mozogu. Syndróm nakoniec spôsobil, že jej noha sčernala a vred je začal rozkladať kožu.

Po tri roky bola nonstop na liekoch, ktoré znižovali jej bolesť. Nakoniec sa rozhodla nechať si nohu cez leto amputovať. O svoje skúsenosti sa celý čas delila s priateľmi na facebooku. Hoci dnes nemá nohu, cíti sa vraj oveľa lepšie, ako predtým. Držíme jej palce!