Jacqueline Jill sa narodila 4. októbra 1937 v Londýne. Bola mladšou sestrou hollywoodskej herečky Joan Collinsovej. Ich matka bola tanečnica, otec sa živil ako agent filmových hviezd. Jackie navštevovala Francis Holland School, ale v 15 rokoch ju zo školy vyhodili. Jedným z dôvodov bol údajný ľúbostný pomer s 29-ročným hercom Marlonom Brandom.

Herectvo zavesila na klinec
O zopár rokov Jackie so sestrou opustili Londýn a presťahovali sa do Hollywoodu. Joan sa stala herečkou, ale aj Jackie sa snažila presadiť sa pred kamerou. Skúsila šťastie v niekoľkých nízkorozpočtových filmoch, ale pochopila, že tadiaľ pre ňu cesta nevedie. Prešlo ešte niekoľko rokov, kým sa v roku 1968 Jackie odhodlala uverejniť svoj prvý román Svet je plný ženatých mužov. Bez okolkov priznala, že za jej zviditeľnením stál jej druhý manžel, americký milionár Oscar Lerman.

So sestrou Joan.
Zdroj: Anthony Harvey
So sestrou Joan.

Úspech po celom svete
Jackie Collinsová napísala 32 románov, znie až neuveriteľne, že všetky sa ocitli na zozname bestsellerov New York Times. Celkovo sa predalo vyše 500 miliónov výtlačkov a jej knižky preložili do 40 jazykov. Osem románov sfilmovali alebo poslúžili ako predloha televíznych minisérií. Na Slovensku vyšli napríklad romány Osudové pokušenie, Nebezpečný bozk, Šance, Šéfka, Ľahká hollywoodska princezná, Hollywoodske prvé milovanie, Hollywoodske lásky, Milenci a frajeri a ďalšie. Jej najznámejšou knižkou sú však Hollywoodske manželky, ktoré si dlho držali prvú priečku v rebríčku bestsellerov New York Times.