Chce zapadnúť medzi rovesníkov, no nedarí sa mu to. Nemohol zostať žiť s mamou, ktorej sa narodil. Prostredníctvom systému sociálno-právnej ochrany detí však našiel mamu „na pečiatku“.

Láska na prvý pohľad
Adam si biologickú mamu nepamätá. Nedokázala sa o neho postarať. Až keď sa dostal k profesionálnej mame Rebeke, nasýtil sa blízkosti iného človeka, lásky a prijatia. A bola to láska na prvý pohľad. Od začiatku sa jej zdal výnimočný. Postupne sa tak zblížili, že si už Rebeka nevedela predstaviť, že od nej raz odíde do novej rodiny. Preto začala s manželom uvažovať o tom, že si chlapca osvoja sami. Podarilo sa im to a po čase im sudkyňa naozaj odklepla nový status. Z Rebeky sa okrem profesionálnej mamy stala aj pestúnka. Anna Štekrová hovorí: „Adamko to často komentuje slovami, že ho jeho mama má na pečiatku. Neuvažuje nad tým, prečo to tak je. Pokladá to za úplne normálnu vec,“ hovorí s úsmevom psychologička.

Human,Hands,Over,Blurred,Background
Zdroj: Shutterstock

Pištoľ z kartónu
Napriek všetkému má Adam problém začleniť sa do kolektívu. Jeho rovesníci nie sú schopní prijať ho medzi seba. Na jednom zo sedení sa Anna dozvedá aj veci, pri ktorých stráca slová. Toto je dôkaz: „Ukázal mi pištoľ z kartónu. Bola premyslená do detailov, so zásobníkom aj s nábojmi a mala precízny tvar,“ rozpráva psychologička, ktorá s úžasom počúva, ako 10-ročný chlapec hovorí o tom, ako zbraň používajú policajti na ochranu druhých. Aj on by chcel byť policajt a ochraňovať. Keď sa ho spýtala, kde sa takáto perfektná imitácia zbrane dá získať, s veselosťou jemu vlastnou povedal: „Nikde, ja som si ju vyrobil sám!“