Nepoznali by ste vlastného manžela či manželku ani svoje deti? Takéto niečo sa stalo Adamovi Gonzales, ktorý z ničoho nič stratil 5 rokov pamäti.  

d
Zdroj: Archív

Nepoznal vlastnú ženu
Adam (40) a jeho manželka Raquel sa zoznámili v decembri 2012. Zamilovali sa do seba a vzali sa v júli roku 2015. Spolu majú tri deti – jednu dcéru z Raquelinho predchádzajúceho vzťahu a Adamovu dcéru a syna taktiež z ex-manželstva. Jedného rána v septembri roku 2016 vošla Raquel do obývačky a zistila, že Adam je nejako mimo. Pre Mirror.co.uk Raquel povedala: „Vieš, kde si? Vieš, aký je rok? Vieš, ako sa volám?“ Na všetky otázky jej manžel odpovedal „nie“. Keď sa mu snažila vysvetliť, že je jeho žena a že majú tri deti, Adam sa rozplakal. Nič si nepamätal. Vyrazili preto do nemocnice, kde podstúpil všetky možné testy, no nič sa nezistilo.

s
Zdroj: Archív

Návrat pamäte
Z ničoho nič sa mu po troch mesiacoch v decembri 2016 začala postupne vracať pamäť. Zrazu si pamätal svoju manželku, no zdalo sa, že pamäť sa mu vracia zo staršieho obdobia a veľa vecí si stále nepamätá vrátane svadby s Raquel či svoju prácu osobného trénera a iné dôležité veci. Chýbajú mu spomienky z obdobia 2012-2016. Adam a Raquel postupne budujú ich vzťah od začiatku a snažia sa fungovať ako normálna rodina. Pred sebou majú ale kopec práce a výziev.

Dohnala ho minulosť?
Toto však nebola jediná skúsenosť so stratou pamäti u Adama. Po rozpadnutí jeho prvého manželstva si našiel novú priateľku, no išlo o nezdravý vzťah a skončilo sa to tým, že Adamova partnerka na neho zaútočila elektrickým káblom a nechala ho takto v garáži. Počas prevozu sanitkou do nemocnice sa mu trikrát zastavilo srdce a niekoľko mesiacov strávil v kóme. V tej dobe pracoval pre veľkú telekomunikačnú spoločnosť. Keď sa prebral z kómy, nepamätal si ani svoju prácu, ani svoje dve deti, dokonca ani to, že má za sebou jedno manželstvo a rozvod. V nemocnici strávil rok, pričom sa učil opäť chodiť a hovoriť.