Vďaka pôsobeniu na množstvo nervových zakončení sa pri masáži uší dokážete uvoľniť psychicky aj fyzicky. Pritom ušná masáž je nenáročná, viete si ju urobiť samy, kedykoľvek a kdekoľvek. Skúste to aj teraz.

1. Zmiernenie svalovej bolesti
Jednoduchá masáž uší vám dokáže uľaviť, ak vás trápia bolesti krížov a spodnej časti chrbta. Jemné trenie rôznych častí uší, najmä lalokov, stimuluje veľa nervových zakončení a pomáha uvoľniť endorfíny. Tieto hormóny spôsobia, že sa budete cítiť dobre, no pomáhajú tiež zmierňovať bolesť a zlepšujú krvný obeh.

2. Úľava od stresu a úzkosti
Ak na vás útočí stres alebo úzkosť, doprajte si krátku ušnú masáž. V náročných chvíľach sa oplatí masírovať bod nazývaný „brána do neba“, ktorý sa nachádza uprostred ušnice. Masírujte tento bod pomalými krúživými pohybmi a zhlboka pri tom dýchajte. Môžete použiť aj vatovú tyčinku.

s
Zdroj: Shutterstock

3. Zastavenie bolesti hlavy
Aj keď lieky proti bolesti zaberajú takmer ihneď, môžu mať vedľajšie deštruktívne účinky na telo. Stimulácia ucha je vo všeobecnosti neškodná. Premasírujte si celé ucho, nezabudnite ani na priestor za uchom. Pre lepší účinok vypite čaj z mäty priepornej.

4. Dodá energiu
Ráno ste sa ponáhľali a nestihli ste svoju šálku kávy? Nezúfajte, masáž uší zaberie. Stačí, ak ich budete trieť o čosi intenzívnejšie. Stimulácia nervových zakončení môže aktivovať určité mozgové centrá a potlačiť únavu. Masáž si doprajte hocikedy, keď máte pocit, že sa vám únava vymyká spod kontroly a hladina energie je nízka.