5 potravín, ktoré pália brušný tuk!

5 fatálnych omylov: TAKTO veru neschudnete!

Mnoho potravín vám môže pomôcť spáliť brušný tuk zvýšením metabolizmu a odstránením nahromadeného tuku z vašich buniek. Zdravá strava a aktívny životný štýl sú veľkí nepriatelia brušného tuku. A ktoré potraviny rozhodne pri tejto zmene nevynechať?

5 potravín, ktoré pália brušný tuk!
1. Grapefruit
Grapefruit ohromne pomáha páliť brušný tuk. Toto citrusové ovocie je bohaté na vitamín C, ktorý môže posilniť váš imunitný systém, zvýšiť metabolizmus a riedi aj tuky. Ďalšie užitočné ovocie bohaté na vitamín C sú limetky, citróny, mandarínky a pomaranče.

2. Mliečne výrobky
Pridanie mliečnych potravín do denného jedálnička vám môže tiež pomôcť spáliť brušný tuk. Pýtate sa ako, keď mliečko a syry samé o sebe obsahujú dosť tuku? Výskumy dokazujú, že nedostatok vápnika vyvoláva v organizme uvoľňovanie kalcitriolu, čo je hormón, ktorý ukladá tuk v tele.

3. Čili
Ak chcete spáliť brušný tuk, pridajte do jedla čili. Toto pikantné korenie obsahuje kapsaicín, čo je chemická zlúčenina, ktorá zvyšuje metabolizmus, podporuje chudnutie a zvyšuje hladiny energie. Podľa odborníkov môžu potraviny bohaté na kapsaicín spaľovať kalórie až 20-minút po jedle!

5 potravín, ktoré pália brušný tuk!
4. Jablká
Jablká sú bohaté na pektín, živinu, ktorá bráni vašim bunkám v absorbovaní tukov, pomáha pri absorpcii vody z potravín a uvoľňovať tuky z vašich buniek. Jablká tiež obsahujú antioxidanty, látky, ktoré by mohli brániť rozvoju metabolického syndrómu, čo je stav označený ako prebytočný brušný tuk alebo tvar tela - jablko.

5. Šošovica

Šošovica je bohatá na bielkoviny a rozpustnú vlákninu, čo sú živiny, ktoré stimulujú metabolizmus, stabilizujú hladinu cukru v krvi a zvyšujú schopnosť tela spaľovať tuky.

Najtučnejšie dieťa sveta, koľko toho zje?

Ženské bruško by nikdy nemal špatiť nadbytočný tuk. Muži priznávajú, že tvar ženského tela - presýpacie hodiny - je vraj najerotickejší a na žene mimoriadne vzrušujúci. Urobte všetko preto, aby ste odstránili z bruška faldíky, pretože brušný tuk okrem neestetického vzhľadu spôsobuje aj zvýšené nežiaduce hormonálne procesy v tele.

Autor: Renča

Mohlo by vás tiež zaujímať...

5 potravín, ktoré pália brušný tuk!
Človek sa veľmi rád spolieha na lákavé nápisy na obaloch potravín, ktoré majú pomôcť chudnúť. Aj naoko zdravé veci však dokážu sklamať a miesto pálenia tukov pridávajú do tela energiu navyše. Dajte pozor na potraviny, po ktorých nečakanie RASTIE brucho.