Keď celú zimu zápasíte s prechladnutím či virózami, je načase s tým niečo urobiť. Tu je 7 skvelých liečiviek, ktoré vašu imunitu posilnia na maximum.     

Echinacea
Donedávna takmer zabudnutá, ale našťastie znovuobjavená zázračná bylinka posilňuje imunitu základných stavebných jednotiek tela – buniek. Aktivuje krvné bunky fagocyty, ktoré požierajú choroboplodné mikróby. Túto vyháňačku infekcií kúpite v podobe tinktúry alebo čaju. Najlepšie je oba varianty striedať. Prvé pozitívne účinky sa prejavia asi po mesiaci.

Zázvor
Zdroj: Shutterstock
Zázvor

Zázvor
Koreň zázvoru povzbudzuje reguláciu látok dôležitých na imunitu. Pôsobí utišujúco a má antiseptické účinky. Podporuje odolnosť tela proti zlým poveternostným vplyvom a chladu. Každý večer si uvarte zázvorový čaj. Nič lepšie si v sychravom počasí nemôžete dopriať.

Sladké drievko
Čaj z koreňa sladkovky, nazývanej aj sladké drievko, pomáha čeliť agresívnym vplyvom stresu na imunitný systém. Protizápalové látky a fytohormóny, ktoré obsahuje, liečia dýchacie ťažkosti, ktoré vás najviac prenasledujú v zimnom období. Ak máte vysoký tlak, opatrne s množstvom.

Kozinec
Oslabenú imunitu naštartuje kozinec (astragalus). V koreni tejto bylinky sa nachádza zmes polyfenolických látok, ktoré majú silné antioxidačné vlastnosti. Výťažok z kozinca zabezpečí dostatočnú podporu imunitnému systému, aby zvládol obranu proti vírusom a infekciám. Patogény útočiace zvonka jednoducho nemajú šancu.