Organické bylinky
Zápcha sa vyskytuje často aj kvôli nedostatku čistoty v hrubom čreve a inokedy aj v dôsledku stresu. Kombinácia upokojujúcich a laxatívnych bylín vie byť účinná pre domáci detoxikačný program. Na domáci detox používajte iba organické bylinky a med, ktoré nakúpite v miestnom obchode so zdravou výživou.

Bežne pestované byliny sú postriekané pesticídmi, ktoré môžu byť škodlivé pre vaše zdravie a budú mať aj nepriaznivý vplyv počas detoxikačného programu. Skorocel býva k dispozícii zabalený zväčša s harmančekom do čajových vrecúšok. Pridajte dve lyžičky skorocelu na pohár vody ráno nalačno a energicky miešajte, kým zmes nezhustne.

Stimulácia trávenia
Materiál by mal hustnúť a stať sa slizkým a vlhkým, čo prispieva k čisteniu sliznice v tráviacom trakte a k odstráneniu odpadu z hrubého čreva hladko. Harmanček pôsobí ako upokojujúci bylinka, ktorá bude stimulovať trávenie počas procesu detoxikácie.

Zohrejte si vodu do jednej šálky, pridajte dve lyžičky organického harmančeka alebo jeden sáčok čaju. Oslaďte ho medom podľa chuti a pite ho po skorocelovom mixe po celý deň. Pite veľa vody na pomoc s odstraňovaním toxínov a aby ste vždy boli dostatočne hydratovaní.

Aspoň celý týždeň
Jednotlivé kroky opakujte ďalších šesť dní, aby ste naplnili týždenný detoxikačný program. Počas tejto doby by mali mať prednosť ľahko stráviteľné potraviny, ako je dusená zelenina, ryža a vývary. Vždy sa poraďte so svojím lekárom skôr, ako začnete užívať primárne bylinné preháňadlá, ak užívate akýkoľvek typ liekov. Nepoužívajte skorocel, ak z neho máte hnačku. Veďte si denník, kde si budete písať vaše stavy, pocity a výhody či nevýhody detoxikačného programu.