Praskliny v kútikoch
Stáva sa, že ak sa sliny zachytia v kútikoch úst, pokožka vyschne a môže popraskať. Pri častom oblizovaní pier zas podporíte ideálne podmienky na rozvoj infekcie v kútikoch. Práve infekcia je najčastejšou príčinou týchto drobných trhlín. Ak často mávate zapálené a začervenané kútiky, môže sa za tým skrývať iný zdravotný problém. Telo vám takto dáva, že ste v nadmernom strese alebo máte oslabenú imunitu.

Suché a popraskané
Suchosť pier môže naznačovať nedostatok vlhkosti vo vašom tele, čo vyvoláva podnebie alebo aj stres. V takom prípade dbajte na pitný režim a používajte zvlhčujúce krémy. Za popraskanými perami sa môže skrývať aj alergia. Zo svojho jedálneho lístka by ste mali vynechať arginín, čo je jedna zo základných aminokyselín, ktorú obsahujú napríklad arašidy.

Neprirodzene červené
Majú vaše ústa neprirodzene tmavú farbu, ale po okrajoch sú suché, lúpu sa a svrbia? Zbystrite pozornosť, môžu signalizovať alergiu. Dajte si pozor na niektoré kozmetické výrobky, zle vám môžu robiť napríklad loje na pery, ktoré obsahujú včelí vosk alebo med. Ak vám ústa sčervenali po použití farebného rúžu alebo lesku, môžu za to koncentrované farbivá.