Aj napriek tomu, že sa všade hovorí o priaznivých účinkoch kávy na trávenie, nemusí to byť celkom pravda. Lebo podľa najnovších zistení vypiť tekutinu plnú kofeínu na plný žalúdok, môže mať nepriaznivý vplyv na vaše telo.  

Obľúbený čierny nápoj totiž neobsahuje len spomínaný kofeín, ale aj triesloviny, ktoré bránia telu vstrebávať železo z ovocia a zeleniny a práve tu je schovaný najväčší kameň úrazu. Na železo zo živočíšnych produktov síce nemajú žiadny vplyv, ale ak ste človek, ktorý uprednostňuje rastlinnú potravu pred živočíšnou, vaše telo vám to môže skôr či neskôr poriadne spočítať.

Dávajte pozor, kedy vypijete poslednú šálku kávy.
Zdroj: Shutterstock

Netvrdíme však, že sa musíte svojho obľúbeného nápoja úplne zriecť, len si doprajte chvíľu času pred tým, ako si kávu vychutnáte. Presnejšie, stačí, ak si dáte medzi jedlom a kávou asi 30-minútovú pauzu. Rovnaké pravidlo platí, aj keď si radšej vychutnáte čierny alebo zelený čaj. Počas tridsiatich minút má vaše telo čas a možnosť vstrebať zo stravy potrebné železo a vy si svoju dávku kofeínu vychutnáte bez toho, aby na vás pôsobil negatívne.