Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

V bruchu sa skrýva druhý mozog!

Reklama

Hovorí sa, že ženy majú omnoho silnejšiu intuíciu než muži. Dá sa tento šiesty zmysel vypnúť a zapnúť podľa potreby, alebo je to sila, ktorú nikto neovláda? Aj keď je pre vedcov problém ju skúmať, ten kto s ňou už má isté skúsenosti vie, že čiastočne sa intuíciou riadi každý z nás.



Dôvera v šiesty zmysel
Nie vždy máme možnosť overiť si, či nám vnútorný hlas šepkal správne. Avšak tí čo si vďaka nej zachránili život, alebo získali niečo dôležité, na ňu iste nedajú dopustiť. Samozrejme, hneď sa vynára otázka, či je možné si intuíciu posilňovať, či jej možno dôverovať a ako s ňou pracovať. Aj keď je ťažké obsiahnuť ju rozumovo, isté nápomocné kroky môže spraviť každý z nás.

Intuícii môžeme napomôcť napríklad tak, že sa pri rozhodovaní budeme riadiť čo najväčším množstvom faktov. Sledujte svoje pocity, logika a jasné uvažovanie vás nemusia vždy priviesť do cieľa. Práve niektoré iracionálne myšlienky nám napovedia viac než dôkladná analýza problému.

Obrazy a symboly

Snažte sa myslieť v symboloch. Intuícia k nám prehovára zvyčajne cez obrazy. Môžu len preblesknúť alebo sa vám neustále vracajú pred oči. Mnohé obrazy vidíme aj v spánku. V určitej fáze nášho nočného odpočinku je náš mozog správne uvoľnený a komunikačný kanál vedomia a nevedomia sa otvára naplno. Nepočúvajte ľudí naokolo len ušami. Počúvajte aj reč ich tela.

Čítajte: Ako vyzerá pomoc od anjelov?

Nechajte mimiku, gestá a držanie tela, nech vám prezradia veci, ktoré sami o sebe netušia ani ľudia, ktorí s vami komunikujú. Ak vám má intuícia pomôcť pri vašich najbližších skutkoch a rozhodnutiach, vždy sa obzrite poriadne do minulosti. Práve v nej objavíte indície vecí budúcich. Otvorte sa novým veciam, nebojte sa byť zvedaví, vyskúšajte občas niečo nové a pustite sa do toho optimisticky a s uvoľnenou mysľou. Je dobré neustále podporovať svoju kreativitu, maľovať, alebo inak tvoriť.

Intuícia existuje
Prehovára k nám prostredníctvom pocitov vychádzajúcich z oblasti brušnej a dá sa dokonca aj trénovať. Nie je to vlastnosť daná od Boha, ale informácie, ktoré sme do nášho mozgu niekedy v minulosti uložili niektorým z piatich zmyslov, a ktoré sú občas vyvolávané na základe neopodstatnených a náhodných situácií.

Každý človek vníma informácie dvoma spôsobmi vedome a intuitívne. Tá prvá býva prijímaná vedome pomocou myšlienok a je štruktúrovaná rečou. Ďalšie, intuitívne prijaté informácie bývajú v našom mozgu ukladané neusporiadane a náhodne. Takým spôsobom sú napríklad prijímané a ukladané informácie u novorodencov, ktorí ešte neovládajú reč. A práve z tohoto neusporiadaného "náleziska" vychádzajú tak známe pocity nejasného varovania pred prípadným nebezpečenstvom.

Intuícia sa skrýva v bruchu
V črevách totiž sídli tzv. druhý mozog, ktorý funguje podobne ako ten v hlave. Je s ním tiež priamo prepojený a dokáže pomocou tisíca nervových buniek ukladať pozitívne alebo negatívne zážitky. Pokiaľ sa neskôr ocitneme v nejakých už zažitých či veľmi podobných situáciách, vyvolá v nás práve tento orgán pocity tzv. zvieranie žalúdka, tlak v alebo naopak šteklenie v bruchu.

Tento "orgán intuície" pracuje ako obrovská továreň, ktorá produkuje až na štyridsať rôznych pocitov, ktoré fungujú ako slová vo vetách veľmi zložitej reči nervových buniek, ktoré k nám prehovárajú. A ich reči by sme mali počúvať.

Autor: Zita

Vyberáme pre vás niečo PLUS