Krvný tlak
Hlavnými príznakmi poruchy krvného tlaku sú teda kruhy pod očami, únava, skľúčenosť, bolesti hlavy, poruchy koncentrácie, zimomravosť, studený pot, poruchy videnia, šumenia v ušiach, sklon ku kolapsu, závrate pri vstávaní, prípadne točenie hlavy, keď dlhší čas stojíte.

Beautiful young woman blowing her nose
Zdroj: Shutterstock

Upchaný nos
Za problémom môže stáť aj taká banálna vec, akou je upchaný nos. Nádcha a upchaný nos spôsobujú to, že sa v žilkách, ktoré odvádzajú krv z očí do nosa, krv hromadí, rozširuje sa a prepúšťa tekutinu. S kruhmi sa môžete už zobúdzať. Dôvodom je gravitácia, ktorá spôsobuje, že sa tekutina v spánku hromadí v dolných viečkach. Ak ste večer predtým jedli veľa slaných vecí, pili veľa kávy, tekutine sa nechce z tela von.

Našťastie, kruhov pod očami sa dá zbaviť domácou liečbou, kozmetikou alebo na klinike. Dodržujte pitný režim, menej soľte, nepite kávu pred spaním. Proti kruhom pod očami skúste nasadiť pestrejšiu stravu, ktorá by mala byť bohatá na zeleninu zelenej farby. Účinná je aj injekčná aplikácia kyseliny hyalurónovej do spodných viečok alebo bieliaca mejkapová terapia.