I keď priebeh pôrodu u konkrétnej ženy závisí od mnohých faktorov, je možné vyskúšať niektoré „finty“, ktoré pripravia ženské telo, aby túto výnimočnú a náročnú úlohu zvládlo čo najlepšie. Okrem iných možností sa nám ponúkajú aj bylinky.

Listy ostružiny malinovej
Čaj z listov ostružiny malinovej (známy tiež ako „maliníkový“ čaj) poznajú veru mnohé budúce mamičky. Je to totiž jeden z najviac odporúčaných bylinkových čajov a mal by zabezpečiť prípravu maternice na bezproblémový pôrod. Po „maliníkovej kúre“ by ste mali porodiť rýchlejšie a ľahšie. Tento čaj sa pije od ukončeného 34. týždňa tehotenstva a kúpiť si ho môžete v lekárni či predajni s čajmi.

O liečivej sile alchemilky boli presvedčení už po stáročia ľudoví liečitelia i lekári.
Zdroj: Shutterstock
O liečivej sile alchemilky boli presvedčení už po stáročia ľudoví liečitelia i lekári.

Alchemilka
Aj čaj z alchemilky sa odporúča piť asi mesiac pred termínom pôrodu (cca od 36. týždňa). Táto bylinka má množstvo pozitívnych účinkov na ženský organizmus, pomáha upraviť menštruačný cyklus a čo iste poteší každú budúcu mamičku, alchemilka posilňuje maternicu a pripravuje ju na pôrod. Údajne tiež podporuje ženskú plodnosť. Alchemilku opäť kúpite v lekárňach prípadne v obchodoch s čajmi.