Reklama

Ľadové prsia: Kedy vám lekár nariadi ochladzovanie hrudníka?

Reklama

Bolesť na hrudníku môže byť desivá, pretože sa vždy obávame toho najhoršieho.

Srdcový infarkt, pľúcna embólia, hypertenzia a rad ďalších komplikácií môže spôsobiť, že vás zabolí na prsiach.

Odpočinok
Cvičenie po jedle, kašeľ, pálenie záhy alebo bolesť zo zranenia sú drobné príčiny bolesti na hrudníku. Aby ste sa vyhli bolesti svalov, bude stačiť, keď si pomôžete doma s ľadovým obkladom a budete odpočívať.

Bolesť na hrudníku spôsobená natiahnutím svalu je dôsledkom traumy, ktorá môže nastať niekoľko dní predtým, než dá o sebe bolesť vedieť. Zvážte všetky činnosti, ktoré mohli zapríčiniť vašu bolesť a viedli k natiahnutým svalom. Cvičili ste? Prenášali ťažké predmety? Hrali sa s dieťaťom na hojdačku?

Zranenie svalov môže spôsobiť bolestivosť v hrudnej stene. Môžete si všimnúť bolesť aj pri jemnejšom tlaku prstami. Kašeľ a dvíhanie činiek sú najčastejšie faktory, ktoré vedú k natiahnutým svalom na hrudi.

Bolesť a slabosť
Svaly hrudníka sa naťahujú do rôznej miery. Najmiernejšie natiahnutie nám spôsobuje iba slabosť. Má za následok mierne zranenia svalov alebo šliach. Najzávažnejšie poškodenie spôsobuje potrhanie šliach, čo vedie k nutnosti chirurgického zákroku. Najviditeľnejšie znamenie natiahnutého svalu je už spomínaná bolesť. Môže nás bolieť niečo zdvíhať, naťahovať sa za niečím, alebo si zle ľahnúť počas spánku.

Svalové kŕče a opuch
Poranený sval môže v dôsledku deformácie opuchnúť. Svalové kŕče sú výsledkom zápalu. Ak chcete zmierniť opuch, aplikujte si na miesto ľad. Opakujte obklady každých pár hodín a v žiadnom prípade sa nesnažte bolesť "liečiť" fyzickou aktiviou, podľa princípu - klin sa klinom vyráža.