Masáž podľa znamenia: Čo vám najviac uľaví?Baran (20. 3. - 19. 4.)
Keďže v hlave sa vám to neustále hemží novými nápadmi, hromadí sa v nej aj veľa stresu. Preto najlepšie zrelaxujete pri uvoľňujúcej masáži hlavy. Najpríjemnejšia a najuzdravujúcejšia bude pre vás masáž čela a oblasti spánkov.

Býk (20. 4. - 20. 5.)
Vaše znamenie vládne fyzickej rozkoši, preto si s obľubou vychutnáte relaxačnú masáž, najmä po dlhom dni plnom stresu. Keď ste vystresovaná, všetko napätie sa vám kumuluje v krku, ktorý je potom stuhnutý a boľavý, preto vám dobre padne intenzívna masáž krku a tváre. Veľmi upokojujúca a uvoľňujúca je pre vaše znamenie aj arómoterapia.

Blíženci (21. 5. - 20. 6.)
Vaša oblasť sú dlane, ruky a plecia, vďaka čomu sa môžete spoľahnúť, že napätia a stresu sa zbavíte jemnou masážou rúk a pliec, čo vám aj zlepší krvný obeh. Mnohí Blíženci majú citlivý nervový systém, takže občasná masáž celého tela vám padne vhod a upokojí vás.

Masáž podľa znamenia: Čo vám najviac uľaví?

Rak (21. 6. - 21. 7.)
Máte citlivý tráviaci trakt (žalúdok a črevá), preto ste veľmi vnímavá na dotyky v oblasti hrudníka a žalúdka. Úžasne liečivá a uvoľňujúca je pre vás jemná lymfatická masáž, ktorá odstráni z vášho tela nahromadené toxíny, stres a zlepší priechodnosť lymfy.

Lev (22. 7. - 22. 8.)
Väčšina stresu a napätia sa vám hromadí v hornej časti chrbta, preto vám dobre urobí intenzívna masáž pliec a chrbta, pri ktorej z vás všetky starosti opadnú. Rovnako ako kráľ džungle zbožňujete dotyky a škrabanie na chrbte a keď sa vám niekto hrá s hlavou.

Panna (23. 8. - 22. 9.)
Ste veľmi pracovitá a v plnom nasadení sa venujete svojim pracovným povinnostiam. Robíte ich dôsledne, čo si však môže vyžiadať svoju daň. Nervozita vám môže spôsobiť tráviace ťažkosti, rozhádzať žalúdok a privodiť bolesti hlavy. Rajským zážitkom pre vás bude celotelová masáž so zameraním na strednú časť chrbta.

Váhy (23. 9. - 22. 10.)
Kým ste citovo v poriadku, tešíte sa dobrému zdraviu. Ale sa vám začnú kopiť starosti a hromadiť sa napätie v oblasti krížov. Zázraky s vami spraví intenzívna masáž mäkkého tkaniva práve v spodnej časti chrbta. Ako pôžitkárka si viete nesmierne užiť aj masáž hlavy.

Škorpión (23. 10. - 21. 11.)
Vaše znamenie vládne pohlavným orgánom, preto práve oblasť genitálií je u vás citlivá na dotyk. Ako zmyselná Škorpiónka si užívate nežné masáže v oblasti bokov a krížov. Keďže veľmi hlboko prežívate city, uľaví vám masáž emočného centra – solar plexus, ktoré sa nachádza pod hrudnou kosťou.

Masáž podľa znamenia: Čo vám najviac uľaví?

Strelec (22. 11. -20. 12.)
Vašou hlavnou oblasťou je zadok, boky a stehná, kde sa vám aj hromadí najviac napätia. Tieto partie máte veľmi citlivé na dotyk, preto vám pomôže dlhá a upokojujúca masáž stehien a zadku.

Kozorožec (21. 12. - 19. 1.)
Ste jedno z najambicióznejších a najodhodlanejších znamení zverokruhu. Vo všetkom chcete uspieť a dosiahnuť svoje ciele, čo si môže vybrať daň na nohách a kolenách. Dobre vám spraví obyčajná masáž nôh, ale je pre vás vhodná aj thajská masáž, ktorá vám uvoľní stres a napätie v kĺboch a svaloch.

Vodnár (20. 1. - 18. 2.)
Vašou citlivou oblasťou sú členky a lýtka, čo znamená, že práve v týchto partiách ste citlivá na dotyk alebo pri masáži. Máte však citlivý aj nervový systém, takže úľavu vám prinesie masáž horúcimi kameňmi, ktorá pomôže zmierniť bolesť, uvoľní stres, zmierni kŕče a zlepší kvalitu spánku.

Ryby (19. 2. - 19. 3.)
Žiadne iné znamenie si nevie tak užiť masáž chodidiel ako vy. Nohy sú vašou citlivou oblasťou, takže jednoduchá reflexná masáž chodidiel vás vie uvoľniť a upokojiť. Vaše znamenie vládne aj lymfatickému systému, preto je pre vás ideálna lymfatická masáž, ktorá dlhými a jemnými ťahmi odstráni z vášho tela toxíny. Okrem toho si pri nej dobre oddýchnete.

Autor: tk
Foto: Shutterstock