Pijete dostatočne?

Ideálny balzam na pery v zime je voda. Najlepšie urobíte, ak si na stôl v kancelárii položíte karafu na vodu a pokúsite sa ju do konca pracovného dňa vypiť. Dostatočný príjem tekutín podporuje krvný obeh, zásobovanie kyslíkom a aktivuje metabolizmus. Takto zvnútra aj hydratujete pokožku a zároveň sa o pery staráte. Výsledok: svieži vzhľad a hladké pery. Žiadna starostlivosť, ktorá sa aplikuje zvonka, nedokáže držať krok.

Doprajete si masáž?

Masírovanie pier odstraňuje odumreté kožné bunky a pomáha pokožku regenerovať. Večer si vezmite mäkkú zubnú kefku a jemne si ňou krúžte po perách. Potom rozmaznajte pery tenkou vrstvou medu – presne tým, čo vaša pokožka potrebuje na nočnú regeneráciu. Ale pozor! Prípravok nezjedzte, naopak, mal by zostať na perách čo najdlhšie.

BEAUTY - pery, ústa, masáž pier, zubná kefka
Zdroj: Dušan Křístek

Vyskúšali ste olej?

Ak chcete dopriať perám extra výživu, môžete si večer na suché pery jednoducho natrieť olivový olej. Prírodné zložky v ňom majú hydratačný účinok a tým znižujú stratu vlhkosti pokožky. Budete prekvapené, aké jemné a hladké môžu byť aj drsné pery. Vyskúšajte aj píling zmiešaním olivového oleja s cukrom.