Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Natrhnutá zdola: Kedy sa to stane vám?

Reklama

Hovoríte si, že o takýto typ úrazu nemáte záujem? Bohužiaľ, stať sa vám to môže jednoduchšie, než by ste tušili. Na čo by ste si teda mali dať pozor, a čomu by ste sa mali vyhnúť úplne, aby ste si nespôsobili zranenia na najintímnejšom ženskom mieste?



Iste ste už o natrhnutí vagíny počuli, možno ste ho už dokonca zažili aj sami. Môže mať rôzne stupne, od najľahších po skutočne veľmi vážne, vyžadujúce si zásah chirurga v nemocnici. Prihodiť sa vám to môže pri rôznych činnostiach, najčastejšie však pri sexe!

Natrhnutie jemnej a dobre prekrvenej sliznice pošvy je pomerne časté. A pri tom nemusíte mať žiadny drsný sex, stačí ak žena nie je dostatočne vzrušená, keď partner vniká do pošvy, alebo ak trpí nejakou poruchou, pri ktorej nie je jej sliznica dostatočne zvlhčená. Pomoc je jednoduchá – nezabudnite pred stykom použiť lubrikačný gél.

Tiež je vhodné požiadať partnera, aby rešpektoval vašu chuť a tempo na sex, a dostatočne vás pred stykom stimuloval. Samozrejme, čím drsnejší sex, alebo sexuálna praktika, tým vyššie je riziko, že dôjde k zraneniu. S jemnými trhlinkami si vaša pošva dokáže poradiť, zahoja sa čoskoro aj samé, niekedy však môžu byť aj vážnejšieho charakteru, a dokonca môžu aj krvácať. Mnohé ženy potrebujú práve preto lekárske ošetrenie, keď sú obeťami znásilnenia, niekedy si poškodenie môže vyžadovať aj chirurgický zákrok.

Nielen pri pohlavnom styku môže dôjsť k poraneniu pošvy. Opatrnosť by ste mali zosilniť aj pri použití rozličných sexuálnych pomôcok, či predmetov po ktorých siahate pre pohlavné uspokojenie. Niekedy si ženy vyberajú za týmto účelom skutočne bizarné pomôcky, a občas si nimi môžu spôsobiť skutočne nepríjemné poranenia.


Keď to bolí u lekára

Niektoré vyšetrenia a zákroky u gynekológa môžu byť poriadne nepríjemné. Lekár by vás mal vždy vopred informovať o tom, čo bude robiť, prečo je vyšetrenie či zákrok nutný, ako bude prebiehať i to, aké sú jeho riziká, či ako sa po ňom budete fyzicky cítiť, pričom by mal postupovať vždy čo najjemnejšie.

Ak po vyšetrení krvácate, či cítite bolesti, určite by ste to lekárovi mali oznámiť, hlavne ak máte podozrenie, že bolo spôsobené nevhodným či necitlivým vykonaním vyšetrenia či zákroku. Vaša trauma z takéhoto zážitku totiž nie je len fyzická, ale aj psychická, nebojte sa preto ozvať a riešiť vzniknutú situáciu napríklad aj sťažnosťou na príslušných miestach.

Autor: Elena

Mohlo by vás tiež zaujímať...

Počas leta vám môžu nečakané problémy spôsobiť aj rôzne skrášľovacie procedúry. Slnko, voda i vysoké teploty vedia zaútočiť na vaše vlasy, pokožku i celkové zdravie. Dajte si preto pozor a prebehnite naším zoznamom, ktoré skrášľovania nateraz radšej vynechať.

Vyberáme pre vás niečo PLUS