Príznaky, že ste sa otrávili alkoholom!

Nárazové pitie
Väčšina ľudí si myslí, že opiť sa raz za čas nie je pre telo škodlivé. Takéto nárazové pitie však môže byť oveľa nebezpečnejšie. Pre telo a jeho metabolizmus je to šok, a vtedy nastáva otrava, telo má totiž obmedzené možnosti jeho spracovania.

Dôležité je vtedy okamžité vyhľadanie lekára. Otrava alkoholom môže byť smrteľne nebezpečná. Telo nevydrží také veľké množstvo toxických reakcií, ktoré prebiehajú v organizme.

Príznaky, že ste sa otrávili alkoholom!
Alkohol z tela von
Medzi hlavné príznaky otravy patrí nevoľnosť a vracanie. Je to základný obranný mechanizmus tela, ktoré takto ukazuje, že už má dosť, už viac alkoholu nezvládne.

Vážnejším príznakom je bezvedomie. Opitého nie a nie prebudiť. Keď už príde ku strate vedomia, človeku hrozí absolútne nebezpečenstvo. Tento stav nemôže byť považovaný za spánok.

Bezvedomie a smrť?
Áno, človek je veľmi blízko k smrti. Má povrchné dýchanie, bledú kožu, žiadne reflexy. Ak sa vám opitého podarí prebrať, sledujte jeho záchvaty vracania. Pri jeho zmätenosti a únave môže začať zvratky inhalovať a zadusiť sa.

Konzumácia alkoholu sa rýchlo stáva životným štýlom. Na Silvestra máme vždy pocit, že je nadmiera alkoholu povolená. Nepoznáme všetky jeho nežiaduce účinky. Hlavne mládež podceňuje riziká spojené s pitím alkoholu. Existuje veľa ľudí, ktorí nie sú ťažkými pijanmi. Na Silvestra však vypijú toľko, čo by stačilo jednému na celý týždeň!

Autor: Pipa