Jablčný ocot

Všestranný liečivý pomocník sa hodí aj pri zmiešanej pleti a vyrážkach. Obsahuje antibakteriálne a protizápalové látky, ktoré čistia póry a predchádzajú vzniku ďalších nečistôt.

Ako na to?

Stačí naliať zopár kvapiek na vatový tampónik a vyčistiť si pleť ako bežným tonikom. Nepríjemný octový zápach sa o chvíľu rozplynie.

Jablčný ocot
Zdroj: Shutterstock

Parný kúpeľ

Je ideálny pre pleť s vyrážkami, čiernymi bodkami a nečistotami. V kombinácii s jablčným octom otvára póry a vyčistí ich. S kamilkami účinkuje dezinfekčne a protizápalovo.

Ako na to?

V hrnci zohrejte liter vody a pridajte do nej 6 lyžíc jablčného octu alebo kamilkových kvetov. Nakloňte sa nad hrniec, hlavu si prekryte uterákom a 10 minút nechajte paru pôsobiť.

Med

Je známe, že med má antibakteriálne účinky. Obzvlášť med manuka z Nového Zélandu sa používa ako domáci prostriedok na vyrážky. Dokáže predchádzať zápalom a podporuje hojenie už vzniknutých zápalov či jaziev.

Additives,To,Hot,Drinks.,Cane,Sugar,,White,Sugar,And,Honey
Zdroj: Shutterstock

Ako na to?

Čistý med naneste na postihnuté miesto alebo si z neho namiešajte protivyrážkovú masku. Stačí použiť 2 lyžice medu a lyžicu škorice a túto pastu rozotrieť na pleť. Nechajte ju pôsobiť pol hodiny, potom ju vlažnou vodou opláchnite. Škorica zabraňuje šíreniu baktérií, ktoré upchávajú póry a vedú k tvorbe vyrážok.