Čo sa s ňou deje
Pokožka po lete prechádza procesom rýchlej straty hydratácie. Stratu vlhkosti spôsobuje rýchle opaľovanie, ale aj poveternostné vplyvy, ako je sucho, vlhko, veterno a teplo. Pleť je v strese a často sa objavujú vyrážky, môže svrbieť alebo byť šupinatá. Chýba jej slnko, ktoré ju nielen opálilo, aby pôsobila sviežo a zdravšie, ale priamo ovplyvnilo aj produkciu mazu. Tá sa práve na jeseň znovu naštartuje a výsledkom sú nepríjemné pupienky. Predísť im môžete napríklad pílingom, aby ste odstránili odumreté suché vrstvy kože. Navyše, nezabudnite hydratovať pokožku nielen zvonka pomocou krémov, ale aj pravidelným prísunom tekutín.

Krásna pleť si vyžaduje starostlivosť.
Zdroj: Shutterstock

Aký krém je pre vás vhodný
Suchá pleť si vystačí s krémom na noc a fluidom počas dňa. Normálnej a mastnej pleti stačí krém s gélovou alebo fluidnou textúrou. Zrelá pokožka si žiada poriadnu dávku výživy a hydratačnej starostlivosti, pretože regenerácia prebieha podstatne pomalšie, zaostáva elasticita a pevnosť.

Dodržujte správnu postupnosť nanášania kozmetických produktov na pleť.
Zdroj: Shutterstock

Toto nerobte!

  • Krém s UV používate iba na dovolenke. Slnečné lúče vás ohrozujú aj doma v záhrade, cestou do práce či pri prechádzke so psom. Je jedno, koľko je stupňov či aké je ročné obdobie.
  • Celoročne používate jeden univerzálny pleťový krém. V lete by ste mali používať ľahšie emulzie s prevahou vody a s nízkym alebo so žiadnym obsahom olejov. V chladnejšom počasí zase výživnejšie. Raz za čas si doprajte masku, ktorá pokožku naboostuje potrebnými látkami a vráti jej stratenú rovnováhu.
  • Aby bola vaša pleť žiarivá, venujete jej príliš veľkú pozornosť. Dôkladnejšou hygienou však môžete spôsobiť viac škody ako úžitku a môže viesť k narušeniu ochranného filmu pokožky.