Nemôžeme všetky vyzerať ako Miss World, a tak je dosť možné, že medzi svojimi kamarátkami máte aj takú, o ktorej by nejeden človek povedal, že nie je veľmi atraktívna. Najvážnejším problémom je to, ak si to o sebe myslí aj vaša priateľka!

Prečo?
Áno, uhádli ste. Pocit menejcennosti a mnoho negatívnych emócií a zážitkov, ktoré majú a prežívajú ľudia s nejakou tou chybou krásy môžu viesť neraz k poriadne tragickým koncom. Zatiaľ čo u niekoho ani nepekný výzor neprebije dobré a láskavé srdce, a tak budete mať po svojom boku vždy dobrú priateľku, sú aj ženy, ktoré dokážu byť rovnako zlomyseľné ako sú škaredé.

Závidí vám?
Svoju závisť môže veľmi dobre skrývať, na oko sa vlastne môže zdať, že vám praje len to najlepšie. A za vašim chrbtom vás pokojne pripraví o postavenie v práci, dobré meno medzi priateľmi, či dokonca aj o milovaného muža. Ako sa jej toto všetko môže podariť? Vcelku jednoducho.

Je to nepríjemná súčasť ľudskej povahy, že si radšej vypočujeme o druhých to zlé, akoby sme počúvali na nich chvály. A tak, keď o vás niekto začne rozširovať škaredé reči, budú mu ľudia načúvať viac. I v prípade, že nič z toho nie je pravda, pri vytrvalom útoku na vašu osobu, vám dokáže aj dobrá priateľka obrátiť život na ruby.