Nemáte už situácie okolo koronavírusu vyše hlavy?
Myslím, že to pociťujeme všetci rovnako. Tento maličký vírus zasiahol našu pozornosť i životy v takej miere, že sme sa nestačili čudovať. Život, ako sme ho poznali predtým, odišiel náhle a bez rozlúčky. Bojím sa, že následky budú dlhotrvajúce.

s
Zdroj: Emil Vasko

Vzali ste si z krízy aj ponaučenie?
Uvedomila som si, aký je život krehký a ako si treba vážiť aj tie najsamozrejmejšie veci, lebo nie sú až také samozrejmé. Vždy som bola zodpovedná a myslela aj na „horšie“ časy, ale pri predstave, že moje deti zažijú biedu a hlad, o akých sme dovtedy len čítali, mi zvieralo srdce.

Veci sa už postupne uvoľňujú. Čo to pre vás ako herečku i ako maminu bude znamenať?
Verím, že návrat do normálu prinesie aj možnosť postaviť sa na javisko. Minimálne v lete v rámci Bratislavských divadelných nocí, ktoré v Starej radnici už druhýkrát organizujeme v spolupráci s Túlavým divadlom. Chystá sa aj nakrúcanie druhej série seriálu Nový život. Našťastie, roky fungujem v projektoch, ktoré majú svoju periodicitu, takže tie pokračujú. Som rada aj za všetky nové projekty, ktoré sa budú realizovať. Jeden mám v pláne pre Štúdio L + S.

A čo sa týka detí?
Mám len jedno školopovinné, a hoci to bolo zo začiatku nesmierne náročné, už sme si na režim domácej školy celkom zvykli. Ale aj tak to bol pre prváčika fatálny zlom.

VIDEO Lucia Hurajová a jej korona posolstvo: Čo odkazuje ženám? >>>