Manžel kráľovnej Alžbety II. strávil v súkromnej Nemocnici sv. Barolomeja len štyri dni a už ho sanitkou previezli späť do kráľovskej Nemocnice kráľa Eduarda VII., kde bol predtým hospitalizovaný dva týždne. Dôvod bol pochopiteľný. Jeho problémy so srdcom mohla vyriešiť iba špecializovaná kardiologická klinika, ktorá patrí medzi najlepšie v Európe.

Skúpe informácie
Vojvoda z Edinburghu sa večer 16. februára necítil dobre. Na odporúčanie kráľovského lekára ho previezli do Nemocnice kráľa Eduarda VII. v Londýne, kde si ho nechali na pozorovanie. Buckinghamský palác oznámil, že vojvoda z Edinburghu sa lieči z infekcie, ktorá nemá nič spoločné s COVID-19. Očakávalo sa, že princ Philip pobudne v nemocnici zopár dní a pustia ho domov. Po dvoch týždňoch sa však ukázalo, že má aj problémy so srdcom.

Tento rok boli kráľovná a jej manžel na Veľkú noc sami.
Zdroj: Profimedia

Najdlhšie v nemocnici
Princ Philip strávi v Nemocnici kráľa Eduarda VII. prinajmenšom ďalší týždeň. Napriek vysokému veku je to jeho prvá takto dlhá hospitalizácia. Pod dohľadom lekárov sa bude zotavovať po úspešnej operácii srdca. Buckinghamský palác vo svojom vyhlásení nešpecifikoval, o aký zákrok išlo. Vojvoda z Edinburghu mal problémy so srdcom už v roku 2011, keď bolesť na hrudi signalizovala upchatú vencovitú tepnu. Vtedy mu do tepny zaviedli stent.