"S bolesťou v srdci vám chcem oznámiť, že náš milovaný Marcel opustil tento svet. Žiaľ, život niekedy pripravuje udalosti, ktoré neovplyvní žiadna duša ani vyššia moc. Verím, že našiel svoj pokoj a odpočinok duše. Týmto s úctou všetkých žiadam o zachovanie zbožnosti a úcty voči celej rodine. Bude to ťažké zvládnuť a nabiť sa. Vážim si váš súcit a plánované koncerty nezruším, pretože naše ciele a sny sú to, čo nás držia nad vodou. Nevzdávajte sa ich za každú cenu," napísala Kolečkářová na sociálnej sieti, kde sa všetkým zdôverila s jej veľkou tragédiou, píše Pluska.sk.

Krátko po smrti exsuperstaristu Jozefa Rakytu (†33) (vpravo), ktorý ukončil svoj život dobrovoľne skokom z okna, postihla podobná tragédia exsuperstaristku Alžbětu Kolečkářovú. Jej partner spáchal samovraždu.
Zdroj: SuperStar

Smrť Rakytu si nevedia vysvetliť

Aj mladík JOZEF RAKYTA († 33), ktorý skúšal šťastie v tretej sérii slovenskej SuperStar, si podľa všetkého sám siahol na život. Tesne predtým na sociálnej sieti zverejnil status s mrazivými slovami. Čo presne sa stalo?

Jeho smrť si nikto nevie vysvetliť... O 4:27 ráno napísal mrazivý status, v ktorom poďakoval dvom konkrétnym osobám. ,,Radšej sa zabijem sám, ako by to mali spraviť iní…,“ napísal na Facebook.

Záchranka ho bezvládneho našla ležať na zemi. "Po ukončení neúspešnej resuscitácie posádka konštatovala smrť pacienta a na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár. Zásah prebiehal v súčinnosti s privolanou políciou," vyjadrili sa začiatkom marca z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby v Prievidzi.

Jozef Rakyta
Zdroj: Facebook
Jozef Rakyta

Niekoľko kamarátov sa mu snažilo dohovoriť, ale už bolo neskoro. Krátko nato sa už pod príspevkom začali zbierať komentáre smútiacich ľudí pýtajúcich sa, prečo sa niečo tak strašné muselo stať. Jeho slová v statuse však rozvírili obrovskú diskusiu a ľudia sa pýtajú, čo tým vlastne myslel...

,,Môj milovaný synček," napísala s obrovským žiaľom jeho mama Jaroslava. Jej slová plné bolesti sa objavili pod fotkou, ktorú zverejnilo solárium, kde pracoval.,,Joyko, toto si nám nemal urobiť, len tak odísť, veď sme ťa tak veľmi všetci ľúbili! Nieeeeeee," oplakáva ho milovaná mama a aj z jej slov je jasné, že mal zrejme naozaj spáchať samovraždu. ,,Prečo môj braček? Joyko, to nemôže byť pravda... Prečo? Radšej si mal ísť na ten vysnívaný opustený ostrov" napísala jeho sestra Veronika, ktorú smrť brata mimoriadne zasiahla.

Úprimnú sústrasť rodinám.