Princ Charles zdedil Birkhall v roku 2002 po smrti svojej babičky, kráľovnej matky. Rezidencia je situovaná na pozemkoch obkolesujúcich kráľovnin dovolenkový zámok Balmoral a kedysi patrila manželovi kráľovnej Viktórie, princovi Albertovi.

Spoločné záľuby
Charles strávil na Birkhall svoje druhé medové týždne po sobáši s Camillou v roku 2005. Odvtedy tam často trávia voľný čas, pretože ich spoločnou vášňou je rybolov a poľovačky. Birkhall je aj miestom rodinných stretnutí spojených s týmito obľúbenými aktivitami aristokracie. Princ Charles tam každý rok pozýval Williama a Kate a nezabúdal ani na rodičov Kate, Carole a Michael Middletonovcov.

Narastajúce napätie
Carole a Michael boli prvýkrát na Birkhalle v roku 2010 pred zásnubami Williama a Kate. Počas pobytu vraj absolvovali výcvik v streľbe, aby sa ako príslušníci strednej triedy mohli zúčastniť na kráľovskej poľovačke. Hlavne Carol bola údajne vo vytržení. Konečne s dostala do najužšieho kruhu kráľovskej rodiny. Pri ďalšej návšteve v roku 2014 tam Middletonovci strávili pekné chvíle aj so svojimi vnúčatami. Z úzkeho kruhu Charlesových priateľov unikla informácia, že návštevám je koniec.

William, Kate, George, Charlotte a Louis
Zdroj: Profimedia