Neskôr sa Majka a Hela o svojich biologických rodičoch dozvedeli iba to, že obaja študovali na vysokej škole. Ich si osvojil starší manželský pár, ktorý nemohol mať vlastné deti. Vyrastali v rodinnom dome v malom meste a na detstvo napriek všetkému spomínajú s úsmevom. Hela neskôr odišla do Talianska, kde sa vydala a narodil sa jej syn Paulo.

Bez pôžičiek to nešlo
Majka zostala bývať doma s adoptívnymi rodičmi. Prešla mnohými zamestnaniami - vyskúšala prácu v krajčírstve, v hoteli, na kúpalisku, vo výrobni syrov... Jej snom bolo založiť si cukráreň. Keď zostala bez práce, povedala si, veď to je ideálna príležitosť splniť si svoj sen. Nemala však dosť prostriedkov na rozbehnutie podnikania, a tak si vzala pôžičku, nemalú sumu jej požičali aj rodičia a sestra Hela. Majka dúfala, že sa jej pôžičku aj všetky podlžnosti voči rodine podarí splatiť, len čo otvorí cukráreň.

w
Zdroj: Shutterstock

Zničím ti život!
V cukrárni sa spoznala s Mirom. Chodil tam na kávičku a zákusok, ale zakrátko za nič z toho už neplatil. Majka sa doňho zaľúbila, verila, že čoskoro budú manželia, preto od neho nečakala ani cent. Lenže predstava o rodine sa jej rozplynula, keď Mirovi oznámila, že bude otcom. Viete, ako sa zachoval? Ako obyčajný zbabelec. Vykrikoval ako zmyslov zbavený: „Ja otcom nikdy nebudem! Pôjdeš na potrat!“ Majku to do krvi urazilo, po týchto slovách ho už nechcela nikdy vidieť. No on jej stále vyvolával a vyhrážal sa, že ak ho neposlúchne, nikdy jej nedá pokoj a zničí jej život.

Dosť bolo smoly!
Majke sa prestávalo dariť v podnikaní, až sa po čase rozhodla, že cukráreň zatvorí. Väčšinu zariadenia predala pod cenu, dodnes ju ťažia dlžoby voči rodičom a sestre Hele. Ťažké srdce mala na šéfa z predchádzajúcej práce, ktorý dlžil peniaze zas jej. Stal sa z neho hazardný hráč, bolo jej jasné, že od neho neuvidí ani fuka. Smola sa Majke neustále lepila na päty, bola zúfalá a prestávala veriť na lepšie časy. Pýtala sa samej seba: „Kedy sa už toto obdobie smoly skončí?“