Kde je moja dcérka? Prešlo už 43 rokov, no matka stále hľadá odpovede
7. 4. 2025, 6:00

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/i-last-saw-two-year-34939598
Katrice Lee zmizla v Nemecku z obchodu v areáli britskej armády v novembri 1981, práve na svoje druhé narodeniny. Jej rodina tvrdí, že ich úrady celé desaťročia zlyhávajú.
„Navždy dvojročná.“ Tak si ju rodina pamätá. Katrice Lee zmizla počas druhých narodenín a odvtedy sa čas pre jej najbližších akoby zastavil. Píše sa rok 1981, Nemecko. Vojenská základňa britskej armády v meste Paderborn. Malé dievčatko sa vytráca z obchodu a mizne navždy. Prešlo neuveriteľných 43 rokov, no jej mama Sharon a sestra Natasha stále dúfajú, že raz zistia pravdu, píše magazín Mirror.
Zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/i-last-saw-two-year-34939598
Jej dcéra by dnes mala cez 40 rokov.
"Nemôžeme nájsť Katrice" – slová, ktoré rodinu zlomili
Sharon Lee naposledy videla svoju dcérku pri pokladni. Na oslavu jej narodenín zabudla kúpiť čipsy, a tak ju nechala na chvíľu s tetou Wendy. Keď sa otočila späť, Katrice bola preč. Podľa svedkov sa pravdepodobne rozbehla za mamou. No odvtedy ju nikto nevidel. Natasha, vtedy sedemročná sestra, si jasne spomína na ten okamih, keď jej otec Richard vtrhol do domu a zakričal: „Nemôžeme nájsť Katrice!“ Dnes má 50 rokov, no stále ju prenasleduje obraz mamy Sharon, ako stojí pri aute a z plných pľúc kričí od zúfalstva.

Zdroj: Žena
Nestrážny supermarket a roky zanedbanej vyšetrovania
Vojenská polícia nedokázala vypočuť ani pokladníkov v obchode skôr než po šiestich týždňoch. Fotofit muža, ktorý mal údajne naložiť dieťa do zeleného auta, zverejnili až po 36 rokoch! Až v roku 2012 sa Kráľovská vojenská polícia (RMP) verejne ospravedlnila za zlyhania pri vyšetrovaní. Jej rodina neprestáva bojovať. V marci tohto roka sa jej otec Richard stretol s britskou ministerkou pre obete trestných činov. Chce poukázať na desaťročia zanedbania, omylov a ignorácie. Podporuje aj kampaň denníka The Mirror Missed, ktorá žiada reformu v pátraní po nezvestných – najmä tých z pracujúcich, černošských alebo ázijských komunít, ktoré sa podľa štatistík vyšetrujú s menšou prioritou.