Do slovenskej metropoly priniesla udržateľnosť, nadčasové kúsky a priestor pre módu s pridanou hodnotou. Podnikavá Carolina Danišová začala ponúkať svoje oblečenie už pred rokmi na Instagrame. Považovala ho za platformu, ktorá jej umožňovala vytriediť šatník a posunúť svoje nosené, avšak plne funkčné a pekné kúsky ďalej cez online. Popri štúdiu na Webster University vo Viedni však cítila, že je tu omnoho väčší potenciál a dokáže túto platformu dostať aj mimo online priestor.

A tak sa zrodila myšlienka vytvoriť svoj vlastný koncept s módou aj v kamennom obchode. „Móda spája milióny ľudí vo svete, na Slovensku aj v Bratislave. Pomáha nám prejavovať sa, odzrkadľuje nás a naše nálady. Móda je podstatnou súčasťou moderných ľudí. Tento priemysel však stojí za jedným z najväčších svetových problémov, akými sú: nadmerná spotreba, nadprodukcia textilu, globálne otepľovanie, zlé pracovné podmienky v rozvojových krajinách a mnoho iných. Usilujeme sa aspoň lokálne priniesť o čosi zelenšiu budúcnosť, aby sme s láskou k móde mohli žiť zdravo čo najdlhšie,“ hovorí Carolina Danišová.

Carolina Danišová
Zdroj: archív LUXED
Carolina Danišová

Carolina vždy milovala módu, čo sa odzrkadľuje aj na jej osobitom štýle. Inklinuje k peknému prirodzenému vkusu a moderným trendom, obzvlášť k minimalizmu. Všetky tieto atribúty možno pozorovať v jej vášni pre fashion a prepájajú nadčasovú a hlavne dostupnú značkovú módu. „Môj koncept butik je niečo ako spojovací článok v cirkulárnej ekonomike, ktorá zabraňuje vytvárať odpad tým, že dáva veciam druhú šancu. Luxusné kúsky si vždy zaslúžia druhý život. To, čo môže byť pre niekoho nevhodný darček, sa môže veľmi páčiť niekomu inému. Dopriať si svoj vysnívaný kúsok, ušetriť a navyše pomôcť životnému prostrediu, je tá najlepšia vec, aká sa dá v rámci nakupovania urobiť,“ dodáva Carolina.