Už ako dieťa chcela vidieť polárnu žiaru. „Začala som po tom túžiť, keď som si pozerala obrázky v časopise, a uvidela som fotku polárnej žiary v Nórsku. Vtedy som si povedala, že by som tento úkaz chcela vidieť na vlastné oči...“

Cesta za polárnou žiarou
Cestovať začala počas strednej školy. Nórsko navštívila dva krát. Najskôr počas zimy, ale v Osle strávila len predĺžený víkend. Žiaľ, z tak veľkého mesta plného svetiel je takmer nemožné vidieť polárnu žiaru. Skúsila to teda o rok a vycestovala severnejšie. „Opäť som mala problém. Bola som tam v lete, tak som polárnu žiaru kvôli polárnemu dňu, počas ktorého slnko niekoľko týždňov vôbec nezapadá, nevidela,“ vysvetľuje. Svojho sna sa však nevzdala a šťastie vyskúšala do tretice.

Kamila Kurpašová
Zdroj: Kamila Kurpašová

O rok neskôr navštívila Island, ale opäť mala smolu: „Nebola som tam v správny čas,“ horekuje Kamila. Začiatkom roka 2022 teda rozmýšľala o ďalšej destinácií a napadlo jej Fínsko. Ale keď si spočítala, koľko by ju taký výlet stál a najmä by nemala zaručené, žeby polárnu žiaru videla, zmenila názor.