Virginia Hall Goillot sa narodila 6. apríla 1906 v Baltimore v štáte Maryland. Otec Edwin Lee Hall bol bankár a majiteľ kín, matka Barbara Virginia pracovala ako jeho sekretárka.

Nešťastná nehoda
Nadštandardné finančné pomery umožnili Virginii študovať na prestížnych školách Radcliffe College a Barnard College, kde sa naučila po nemecky, francúzsky a taliansky. Pokračovala na Univerzite Georgea Washingtona, ale rozhodla sa dokončiť štúdium v Európe. V roku 1931 začala pracovať na americkom veľvyslanectve vo Varšave a o pár mesiacov sa presunula do Smyrny (neskôr Izmir) v Turecku. V roku 1933 sa počas poľovačky na vtáky potkla a postrelila sa tak nešťastne, že jej museli amputovať nohu pod kolenom. Naučila sa chodiť s drevenou protézou, ktorej dala meno Cuthbert. Silno krívala a hendikep ju prinútil vrátiť sa k práci konzulárnej úradníčky.

d
Zdroj: Profimedia

Nemohla byť diplomatkou
Virginia Hall sa pokúšala vstúpiť do diplomatických služieb, ale Ministerstvo zahraničných vecí USA na tieto posty neprijímalo ženy. Keď ju v roku 1937 opäť odmietli - na základe predpisu, že hendikepovaní nemôžu pracovať ako diplomati - obrátila sa na prezidenta Franklina D. Roosevelta, ktorý bol sám na vozíčku, ale nepochodila. Po vypuknutí 2. svetovej vojny pracovala vo Francúzsku ako vodička sanitky, ale po porážke krajiny Hitlerom v júni 1940 odišla do Španielska, kde sa zoznámila s dôstojníkom britskej tajnej služby Georgeom Bellowsom. Virginia naňho urobila silný dojem. Dal jej kontakt na „priateľa“, ktorý jej mal pomôcť zohnať prácu v Anglicku.