Červená nie je červená a béžová či hnedá nepristane každej pleti. Rúžoveda je skutočné umenie a niekedy sa môže stať, že za celý život nenájdete ten správny odtieň, ktorý vám pristane. Aby to tak nebolo, prečítajte si naše rady.

Matný vs Lesklý 
Matný finiš má výhodu, že pôsobí veľmi prirodzene. Dokonca aj veľmi intenzívne farby, ako je bordová alebo červená, nevy- zerajú na rozdiel od lesklého či perleťového variantu vyumelkovane. Ak máte zopár takých doma  a je vám ľúto ich vyhodiť, vyskúšajte náš jednoduchý návod. Budete naň potrebovať iba papierový obrúsok a transpa- rentný púder.

Matný vs Lesklý
Zdroj: Shutterstock
Matný vs Lesklý

1. Pery si dôkladne vypílingujte a ošetrite balzamom.
2. Pre presnú aplikáciu použite ceruzku na pery, ktorou zľahka obkreslite kontúry pier. Ak potrebujete perám pridať optický objem, veďte kontúrku po vonkajšej línii pier. Aby ste sa vyhli retrovzhľadu, vynechajte linku smerom do stredu pier.
3. Teraz naneste na pery  rúž, ktorý by mal s kontúrkou opticky splynúť. Ak chcete do- siahnuť veľmi decentný efekt, rúž na pery len jemne naťapkajte.
4. Aby ste sa zbavili zbytočných odleskov, použite papierový obrúsok. Priložte ho zľahka na pery a odsajte z nich vosk z rúžu.
5. Na záver si priložte na pery obrúsok a prepudrujte ho transparentným púdrom. Bude pôsobiť ako filter a farbu na perách prirodzene zafixuje.